5 tipov, ako správne vybrať pooperačnú bandáž

Plánujete podstúpiť plastický zákrok? Ponúkame vám tipy, ako po liposukcii dosiahnuť najlepšie výsledky. Nosenie kompresnej bielizne je neoddeliteľnou súčasťou pooperačného ošetrenia a môže výrazne zlepšiť alebo bohužiaľ aj pokaziť finálny výsledok plastického zákroku. Pooperačná bandáž urýchľuje proces hojenia a umožňuje rýchlejší návrat ku každodenným aktivitám.

Ak sa chystáte na plastický zákrok, nezabudnite na to, že:

 

Pooperačná bielizeň by mala byť vyrobená z certifikovaných materiálov

Kompresná bandáž je zdravotnícky prostriedok, ktorý zaisťuje nevyhnutnú kompresiu počas celej rekonvalescencie po plastickom zákroku. Táto oblasť býva po operácii veľmi citlivá, preto sa odporúča, aby bielizeň bola vyrobená z certifikovaných a zdravotne neškodných materiálov. Dôležitým certifikátom je OEKO-TEX, ktorý garantuje absenciu škodlivých látok. Žiadna nami vyrábaná bandáž neobsahuje latex.

 

Všetky LIPOELASTIC® bandáže sa pýšia certifikátom OEKO-TEX.

Po operácii budete citlivejší na bolesť

Pár dní po zákroku je telo náchylnejšie na každú nerovnosť na pooperačnej bielizni. Ideálnym riešením sú tzv. ploché švy, ktoré sa nevtláčajú do narušeného tkaniva a zaistia pocit maximálneho pohodlia už v prvých dňoch po operácii. Berte však na vedomie, že na niektorých pooperačných bandážach sú pomocné zipsy alebo háčiky pre ľahšiu manipuláciu pri obliekaní. Na mieste zipsov tak môžu vznikať mierne otlaky.

 

Pre zaistenie maximálneho komfortu odporúčame používať pooperačnú podložku KPad, ktorá pomáha správnemu držaniu tela.

 

Kompresia je dôležitá pre dosiahnutie skvelého výsledku operácie

Pooperačná bielizeň má po plastickom zákroku neodmysliteľnú úlohu. Lekári odporúčajú nosiť podporné bandáže 6 – 8 týždňov po zákroku. Kompresná terapia totiž pomáha pokožke znova priľnúť k operovanému tkanivu a koža je tak oveľa menej náchylná na tvorbu nerovností.

 

 

Vybrané bandáže z portfólia LIPOELASTIC® sú zosilnené v oblasti brucha tzv. „dvojitým podložením“ látky pre zaistenie vyššej kompresie v operovaných oblastiach tela.

 

Vzdušnosť materiálu oceníte viac ako inokedy

Ako už bolo uvedené, kompresnú bandáž budete musieť po zákroku nosiť nepretržite 6 – 8 týždňov. Neoceniteľná je v tomto období vzdušnosť použitého materiálu. Kompresné bandáže značky LIPOELASTIC® odvádzajú telesnú vlhkosť a udržujú stálu mikroklímu.

 

 

V letných mesiacoch odporúčame kompresné bandáže zo vzdušného materiálu UNIQUE

 

Jeden kus nestačí

Kompresnú bandáž treba nosiť 24 hodín denne, 7 dní v týždni po celý čas odporúčaného pooperačného ošetrenia. Z hygienického hľadiska je tak žiaduce vlastniť minimálne 2 kusy pooperačnej bielizne. Zatiaľ čo jedna bandáž sa perie, kompresiu budete mať stále zaistenú druhou bandážou.

 

 

Uznávaní českí plastickí chirurgovia dôverujú kompresnej bielizni LIPOELASTIC®. Vypočujte si ich tipy pre pacientov po plastických zákrokoch.

Ak si nebudete istí výberom správneho typu alebo veľkosti bandáže v našom e-shope, nebojte sa obrátiť na náš skúsený tím. Radi vám poradíme telefonicky, na live chate alebo prostredníctvom sociálnych médií.

Nebudete-li si jisti výběrem správného typu či velikosti bandáže na našem e-shopu, nebojte se obrátit na náš zkušený tým. Rádi vám poradíme telefonicky, na live chatu nebo přes sociální média.