„Aj po 12 týždňoch je pooperačná
podprsenka mojou najobľúbenejšou,“
hovorí 38-ročná Jana.

„I po 12 týdnech je pooperační podprsenka mou nejoblíbenější,“

 

Krásne a plné prsia sú pýchou mnohých žien. Bohužiaľ práve na vzhľade dekoltu sa často podpíše materstvo, gravitácia a kopa iných faktorov, ktoré prichádzajú s pribúdajúcim vekom. Prsia vekom strácajú svoju plnosť a tvar. Vďaka plastickej chirurgii však môžete i po tridsiatke byť na svoj dekolt pyšná.

Pre Janu, ktorá pracuje už niekoľko rokov v oblasti plastickej chirurgie, bolo rozhodnutie podstúpiť zákrok rovnako ťažké, ako pre ktorúkoľvek inú ženu. Zároveň maximálne dbala na predoperačnú i pooperačnú starostlivosť, aby výsledok zákroku dopadol podľa jej predstáv.

Vedela, že finálny výsledok nezávisí len od chirurgického zákroku, ale aj od správnej kompresnej podprsenky. Chybný výber podprsenky môže významne ovplyvniť konečný výsledok augmentácie  a spôsobiť asymetriu pŕs.

Jana po zákroku nosila pooperačné podprsenky LIPOELASTIC, a tak sme ju vyspovedali, ako bola s kompresnou bielizňou spokojná.


1. Jani, si už 12 týždňov po operácii, tak ako sa cítiš?

Som veľmi spokojná. Aj keď to bolo celkom náročné (rany sa hojili dlhšiu dobu, pretože som podstúpila i modeláž), moje prsia sú teraz krásne a dokonale úmerné mojej postave.

2. Môžeš nám prezradiť, aký bol hlavný dôvod, prečo si sa rozhodla podstúpiť augmentáciu?

Mala som veľmi ovisnuté prsia, ale naozaj hodne. Vždy, keď som sa na seba pozrela do zrkadla, bol to pre mňa hrozný pohľad a hovorila som si, že predsa nie je možné, aby som sa na seba v tomto veku bála pozrieť.

3. Pracuješ v oblasti plastickej chirurgie. Ovplyvnilo nejako tvoje povolanie rozhodnutie augmentáciu podstúpiť?

To by som nepovedala. Podstúpiť operáciu som zvažovala už asi pred piatimi rokmi, keď moje prsia už boli čiastočne ovisnuté a malé. Ale tá situácia vtedy ešte nebola taká kritická. Rodičia mi operáciu vyhovorili, nesúhlasili s vložením implantátov do tela. A ja som tak moje rozhodnutie na nejakú dobu odložila. Od tej doby sa samozrejme situácia výrazne zhoršila a keď už som začala odvracať môj pohľad od zrkadla, pretože som sa sama za seba hanbila, povedala som si dosť a začala situáciu riešiť.

4. Iste si vďaka práci vedela aj niečo o pooperačnej starostlivosti. Kládla si dôraz na výber pooperačnej bielizne?

Áno, samozrejme. Myslím, že pri akejkoľvek operácii je pooperačná starostlivosť veľmi dôležitá a závisí od nej vytúžený výsledok operácie. O inej podprsenke než LIPOELASTIC® som ani nepremýšľala. Značku poznám, sledujem ju už niekoľko rokov vďaka práci v rovnakej oblasti. Viem, že si výrobca potrpí na vysokú kvalitu, čo pre mňa samozrejme bolo to najdôležitejšie. Zväčšenie pŕs nie je lacná záležitosť, a tak investícia do kvalitnej podprsenky, ktorej funkčnosti môžem dôverovať, je to najmenšie, čo môžem urobiť.

5. Akú podprsenku si nosila bezprostredne po zákroku?

Ihneď po operácii som nosila podprsenku PI špeciál. Musím sa však priznať, že ju stále nosím, a to som 12 týždňov po operácii :-) Je naozaj veľmi pohodlná, ako bavlnený materiál, tak i praktické zapínanie na zips v prednej časti. Cítila som sa v nej ako v bavlnke.

6. Menila si v priebehu rekonvalescencie túto podprsenku?

Áno, menila. Celkom som mala podprsenky tri. Dve rovnaké, PI špeciál, na nosenie ihneď po operácii, čo bolo veľmi praktické. Mohla som ich pohodlne vystriedať a vyprať kedykoľvek to bolo potrebné. A po šiestich týždňoch som potom začala nosiť i tretiu. Vybrala som si ružovú PI unique. Tá ma síce sťahuje o trochu menej, ale stále mi dodáva pocit bezpečia. Navyše, i keď je pooperačná, má pekný dizajn.

7. Odporučil ti plastický chirurg aj prsný kompresný pás?

Áno, chcel, aby som pás nosila šesť týždňov po operácii, aby sa mi implantáty stabilizovali v tele na správnom mieste.

8. Ako si sa cítila, keď si musela podprsenku po zákroku dať dolu?

Pamätám si, že po operácii som sa po sprche tešila, až si ju budem môcť znovu obliecť. Predsa len to bol pre mňa šok, keď som po prvý raz nechala prsia „na voľno“. V podprsenke som sa cítila vždy veľmi pohodlne, a hlavne som mala pocit, že sú prsia v bezpečí a „na svojom mieste“.

9. Za ako dlho si sa vrátila do pracovného procesu?

Do práce som sa vrátila asi po piatich dňoch od operácie. Našťastie mám možnosť pracovať z domova, takže návrat do práce nebol nijako zložitý. Inak by som ešte pár dní počkala.

megafonEXTRA TIPY NA ZÁVER - ČO JANA ODPORÚČA

Čo by si poradila pacientkam, ktoré sa chystajú na zákrok?

Aby sa dostatočne informovali o zákroku a jeho možných komplikáciách. Rovnako tak i o lekárovi, ktorý zákrok vykoná. O pooperačnej starostlivosti a všetkom, čo k nej patrí. A tiež aby znášali svoje obavy s pacientkami, ktoré už majú zákrok za sebou.

Jedna vec, čo by si určite urobila rovnako.

Určite by som si prvý týždeň nechala len pre seba a pre odpočinok. Narkóza vyčerpá organizmus a človek po operácii má chtiac-nechtiac bolesti. Naozaj je potrebné vytvoriť si na chvíľu pohodové zázemie a relaxovať.

A jedna, ktorej by si sa naopak nabudúce vyhla.

Po prvom týždni od operácie som si myslela, že už som zdravá a môžem fungovať akoby nič. Ale nebolo to tak. Po väčšej námahe som mala vždy trošku väčšie bolesti v okolí rán, občas ma i pichalo v prsníku. Bolo to ako keby mi telo hovorilo "ešte nie je po všetkom, potrebujem ešte čas". Našťastie som nakoniec svoje telo vždy poslúchla a po väčšej námahe nasledoval odpočinok. Keď sa na to dívam s odstupom času, bol môj návrat zbytočne rýchly. Mohla som ešte ďalší týždeň zostať vo väčšom pokoji a bolesti by som veľmi pravdepodobne vôbec necítila. Takže nabudúce by som si dala okrem jedného týždňa úplného odpočinku navyše ešte jeden týždeň na pozvoľný návrat k všedným aktivitám.