Pani Daniela sa delí o skúsenosti s liposukciou bruška pomocou prístroja body-jet®


Cítim sa omnoho lepšie, plná energie a chuti do života

Daniela, 37 rokov

Zdravotná sestra Daniela si po 15 rokoch práce v odvetví vyskúšala, aké to je byť v roli pacienta. Dlhodobá nespokojnosť s tukom v oblasti bruška ju totiž viedla k rozhodnutiu podstúpiť liposukciu.
Cítite sa tiež nespokojná s nadbytočnými kilami a chceli by ste sa zasa cítiť lepšie? Prečítajte si rozhovor s Danielou, ktorá už deň po liposukcii normálne pracovala.


 

Daniela, čo Vás viedlo k rozhodnutiu riešiť nadbytočné kilá liposukciou brucha?

Podobný zákrok som podstúpila už pred pätnástimi rokmi. Po pôrode som bola nešťastná z tvaru mojej postavy a nechala som si pomocou liposukcie odsať tuk v oblasti bokov. Vtedy som podstúpila klasickú tumescentnú liposukciu, ktorá bola pre mňa dosť bolestivá a vyžadovala dlhú rekonvalescenciu.

Dnes existuje kopa iných metód odsatia tuku, ktoré sú šetrnejšie. Moja kamarátka podstúpila liposukciu na báze vodného lúča. Jej výsledok sa mi zdal skvelý, takže som si začala zisťovať viac informácií.

 

Prečo ste sa rozhodli práve pre vodný zákrok prístrojom body-jet®?

Najdôležitejšie pre mňa bolo, že ide o šetrnú a neinvazívnu metódu liposukcie. Potrebovala som čo najskôr po zákroku pracovať a fungovať v domácnosti, čoho som po klasickej liposukcii nebola schopná. Ocenila som aj možnosť podstúpiť zákrok v lokálnej anestézii, bez uspania.

 

Ako prebiehal deň operácie?

Vzhľadom na to, že sa pohybujem v zdravotníctve, ocenila som možnosť byť pri zákroku pri vedomí. Personál na Perfect Clinic bol skvelý, po celý čas so mnou komunikoval a ja som si tak celý zákrok naozaj užila. Necítila som žiadne bolesti a o dve hodiny po zákroku som mohla ísť domov. Na druhý deň som išla večer do práce. Bolesť bezprostredne po liposukcii by som prirovnala bolesti po cvičení. Takže nič, čo by sa nedalo vydržať.

 

Aká bola Vaša pooperačná starostlivosť?

Lekár mi odporučil nosenie kompresnej bielizne. Vzhľadom na to, že od mojej prvej liposukcie došlo k veľkému posunu aj v oblasti kompresnej terapie, bielizeň som si okamžite zamilovala. Pooperačné návleky LIPOELASTIC mi boli skvelým pomocníkom po celý čas rekonvalescencie. Ocenila som ho aj na dovolenke v Slovinsku, kde som v bielizni zvládla kopu športov, vrátane raftingu. Pribalila som si viac kusov návlekov, aby som sa mohla vždy prezliecť do suchého.

Čo hovoríte Vy a Vaše okolie na výsledok?

Cítim sa omnoho lepšie, plná energie a chuti do života. Od manžela aj od detí som mala od začiatku podporu. Manžel je z výsledku nadšený, nehanbím sa pred ním a manželstvu to určite prospelo. Ja osobne zmenu pozorujem hodne v šatníku. Oblečenie som vymenila za nové, o dve konfekčné veľkosti menšie.

 

Čo by ste odporučili ženám, ktoré zákrok zvažujú?

Ak nie ste spokojné so svojou postavou, bežte do toho. Je to podľa mňa ten najlepší spôsob ako „schudnúť“ rýchlo a bezbolestne. Postava sa navyše potom omnoho lepšie udržiava. Mne osobne by bolo ľúto nabrať kilá späť, takže som po zákroku upravila aj svoje stravovacie zvyky.