„Nemala som rada pohľad na moje
„vydojčené“ prsia, a tak som sa
rozhodla podstúpiť augmentáciu“

Markéta, 28 rokov

Nemala som rada pohľad na moje „vydojčené“ prsia, a tak som sa rozhodla podstúpiť augmentáciu


Nebola k Vám príroda štedrá a zvažujete zväčšenie pŕs? Aj mamička Markéta nebola nikdy spokojná s veľkosťou svojho poprsia. Definitívne rozhodnutie však urobila až po materstve. “Nemala som rada pohľad na moje „vydojčené“ prsia, a tak som sa rozhodla podstúpiť augmentáciu,“ hovorí Markéta, ktorá si splnila sen o väčšom poprsí.


Vzhľadom na to, že si Markéta na rekonvalescenciu zadovážila podprsenky LIPOELASTIC®, vyspovedali sme ju, ako s nimi bola spokojná.

Máte už dva mesiace po zákroku, ako sa cítite?

Cítim sa skvele, bolesť som vlastne cítila poriadne len prvé dva dni po zákroku.

Prečo ste sa rozhodli augmentáciu podstúpiť?

Celý život som mala malé prsia a chcela som väčšie.  Potom som otehotnela a dojčenie mi vzhľad pŕs ešte zmenilo. Nechcela som mať nevzhľadné, „vydojčené“ prsia.

Máte dieťa, ako ste to zvládali so starostlivosťou o dcéru?

Dcéra je vo veku 3 rokov, takže je v mnohých veciach samostatná, nie je potrebné ju ťahať na rukách, čo by nebolo po operácii reálne. Je aj dosť vnímavá, takže chápala, že mamička musí mať pokoj.

A čo pooperačná bielizeň po zákroku? Dostali ste podprsenku bezprostredne po zákroku?

Bezprostredne po zákroku som mala len elastický obväz. Neskôr som dostala podprsenku, ktorá patrila k implantátom, ale nesedela mi, nebola pohodlná a navyše bol jej švík viditeľný pod oblečením. Rozhodla som sa teda kúpiť si vlastnú podprsenku. Od kamarátky som dostala tip na značku LIPOELASTIC, a tak som navštívila ich e-shop. Nemohla som si z tej hŕby podprseniek vybrať, a tak som zvolila pomoc pani v zákazníckom servise. Nakoniec som si zadovážila typ PI špeciál a PI ideál.

Kedy ste si po prvý raz skúsila normálnu podprsenku?

Priznám sa, že hneď týždeň po zákroku :-) Nemohla som sa dočkať a bola som zvedavá, ako budú moje nové prsia v klasickej podprsenke vyzerať. S výsledkom som bola veľmi spokojná. Radšej som sa však hneď vrátila do pooperačnej podprsenky, aby som nič nepokazila, v normálnej podprsenke som sa ešte ani necítila komfortne.

Ako by ste ohodnotila funkčnosť a komfort podprseniek LIPOELASTIC®?

Veľmi som si ich obľúbila. Na denné nosenie som používala podprsenku PI špeciál, je z bavlny, takže veľmi príjemná, navyše s dostatočnou kompresiou. Keď som si ju vzala napríklad do mesta s kamarátkami, nebola viditeľná pod tričkom a nikto nič nepoznal :-)

PI ideál nosím hlavne na spanie alebo keď druhú podprsenku periem. Na tejto podprsenke sa mi páči jej variabilné zapínanie. Jej kompresia sa tak dá upravovať na základe postupného opadávania opuchov. V PI ideál spím stále, aj keď mám už 2 mesiace po zákroku, cítim sa v nej bezpečne.