Pani Katka (32) má vďaka lipotransferu postavu a prsia ako pred pôrodom

„Priala som si svoje pôvodné prsia pred dojčením“

Katka, 32 rokov

Ste mamička a materstvo sa podpísalo na Vašej postave? Prečítajte si inšpiratívny rozhovor o ceste k stratenému sebavedomiu.

Sympatická a usmievavá mamička Katka sa s nami podelila o svoj príbeh za krajším ja pomocou plastickej operácie.


„Mamičky mi dajú určite za pravdu, že materská dovolenka je niekedy pre ženu psychicky náročná. Ja osobne sa považujem za pozitívneho človeka, a napriek tomu som nebola spokojná sama so sebou. Po pôrode mi zostali kilá navyše a prsia dojčením stratili svoj tvar,“ spomína Katka.

Prečo ste sa rozhodli podstúpiť plastický zákrok?

„Vzhľadom na to, že sa materstvo podpísalo na mojej postave, hľadala som cestu, ako sa znovu cítiť lepšie. Upravila som jedálny lístok a začala športovať. Výsledok bol však v nedohľadne. Čítala som diskusie na zahraničných weboch a dozvedela sa o novej metóde prenosu tuku z partie, kde je tuk nazvyš, do partie, kde je potrebný. Toto riešenie ma zaujalo, pretože presne vystihovalo môj problém. Chcela som totiž upraviť popôrodné bruško, odsať boky, ale aj pridať prsiam plný tvar, o ktorý som dojčením prišla. Zároveň som však priaznivcom prírodnejšieho životného štýlu, a tak som svoj „problém“ nechcela riešiť prsnými implantátmi a mať v tele cudzí predmet. Práve z týchto dôvodov sa mi zväčšenie pŕs vlastným tukom javilo ako ideálne riešenie. Netúžila som po veľkých prsiach. Chcela som len svoje pôvodné plné prsia, ktoré som mala pred dojčením,“ vysvetľuje Katka.

Fat-transfer prístrojom body-jet je šetrná forma liposukcie, ktorá umožňuje odsatý tuk využiť na modeláciu iných partií tela.

Ako prebiehala konzultácia a deň operácie? Mali ste nejaké obavy?

„Pán doktor Roman Kufa z Perfect Clinic bol pri konzultácii veľmi priateľský a príjemný. Vysvetlil mi celý priebeh zákroku, a vysvetlil mi aj nevyhnutnosť pooperačnej starostlivosti. Samotný deň operácie prebehol hodne rýchlo. Ani som sa nenazdala a už som spala. Jediné obavy som mala z narkózy. Mám nízky tlak, takže akékoľvek odbery, očkovanie alebo narkózu znášam horšie. Bezprostredne po zákroku som sa trochu zľakla. Zdalo sa mi, že pooperačná podložka nasiakla krvou. Neskôr ma však personál upokojil, že ide o fyziologický roztok s prímesou krvi a jeho presakovanie je po liposukcii úplne bežné.

Liposukcia vodným lúčom bola šetrná, nemala som tak našťastie žiadne výrazné bolesti, ktorých som sa trochu obávala.“

Aká bola vaša starostlivosť po operácii? Nosili ste špeciálnu pooperačnú bielizeň?

„Do kompresnej bielizne ma obliekli ihneď v sále. Nosila som bielizeň LIPOELASTIC, ktorá mi po celý čas rekonvalescencie dodávala pocit bezpečia a verím, že i vďaka nej je výsledok taký vydarený. Mala som k dispozícii celkom tri kusy pooperačnej bielizne, aby som ju mohla prať a nebola ani chvíľu bez kompresie.“

Mali ste po vykonaní lipotransferu nejaké obmedzenia? Kto sa staral o dcéru?

Prvých pár dní mi v domácnosti pomáhal manžel a mamička. Bola som síce schopná fungovať, ale aby som dodržala pokojový režim, ocenila som ich pomoc.

Postarali sa hlavne o dcéru Sáru, ktorej bolo potrebné vysvetliť, že mám „boliestku“ a nemôžem ju chvíľu zdvíhať.

Kedy ste videli reálne výsledky?

Úbytok kíl bolo vidieť ihneď po zákroku. Celkovo som sa cítila štíhlejšia a sebavedomejšia. Prsia boli po zákroku opuchnuté a väčšie, než sú teraz.

Teraz po troch mesiacoch môžem povedať, že je to presne také zväčšenie, aké som si priala. Konečne mám plné a prirodzene pevné prsia, na ktoré som bola zvyknutá pred dojčením.

Pri prenose tuku do pŕs je všeobecne známe, že zväčšenie veľkosti je o pol až jednu veľkosť.

Čo by ste odporučili ženám, ktoré tiež uvažujú o rovnakom zákroku?

Všetkým ženám by som poradila príliš nepremýšľať a ísť do toho. Sama sa riadim tým, že keď som spokojná, tak sú spokojní aj ľudia okolo mňa. Mne to k spokojnosti určite pomohlo. Neváhala by som a pokojne by som do toho išla znovu.

Pokiaľ ide o praktické odporúčania, ženám by som poradila si vziať pohodlné oblečenie, v ktorom pôjdu z kliniky domov. Zdá sa to byť banalita, ale pri obmedzenej hybnosti to pacientka určite ocení.