PO ŠTYRIDSIATKE ŽIVOT NEKONČÍ
ALEBO NOVÝ ZAČIATOK V KRÁSNEJŠOM TELE

Svadobná agentka Katka je úspešným dôkazom toho, že život po štyridsiatke zďaleka nekončí. Práve naopak, môže byť lepší a spokojnejší. Katka bola vždy optimistická a usmievavá žena. V osobnom živote však nastali nepríjemné okolnosti, ktoré sa podpísali nielen na jej nálade, ale aj na jej vzhľade. S pribúdajúcim stresom jej išli kilá nahor a tým sa začal zhoršovať aj jej pohľad samej na seba. „Prestala som sa sama sebe páčiť,“ spomína dnes znovu s úsmevom. Rozhodla sa preto pre liposukciu, ktorá jej vrátila sebavedomie. A aj keď má na krku päťdesiatku, cíti sa teraz lepšie než kedykoľvek predtým.

Prečítajte si inšpiratívny rozhovor s touto usmievavou a krásnou ženou, o tom, ako môže plastický zákrok zmeniť život a ako môže sama pacientka ovplyvniť jeho finálny výsledok.


 

Katka, aký zákrok ste podstúpili a prečo ste sa preň rozhodli? 

Minulý rok som podstúpila liposukciu brucha na Arte klinike v Brne. Moje rozhodnutie bolo veľmi impulzívne. Vždy som si totiž zakladala na tom, aby som sa cítila dobre vo svojom tele. Naraz však v mojom živote nastali okolnosti, kvôli ktorým som nebola v úplnej psychickej pohode. Bohužiaľ sa to podpísalo predovšetkým na váhe. Stresy som zajedala a tuk sa mi usadil v oblasti brucha. Začala som nenávidieť pohľad do zrkadla a celkovo som sa prestala sama sebe páčiť.

Jedného dňa som sa na seba napálila natoľko, že som sa rozhodla s tým niečo urobiť. A vzhľadom na to, že v mojom veku nie je chudnutie také ľahké, rozhodla som sa pre rýchlejšie riešenie a vyhľadala si na internete možnosti liposukcií.

Až na pár obrázkov od žien, ktoré zákrok podstúpili, som si viac informácií nezisťovala. Nechcela som si vytvoriť zbytočné obavy.

 

Ako ste sa cítili po zákroku a ako prebiehala Vaša rekonvalescencia? 

Ihneď po zákroku som mala dosť veľké opuchy. Ako som však následne zistila, moje nepríjemné pocity po zákroku boli spôsobené prevažne zle zvolenou kompresnou bielizňou.

Mala som nepríjemné opuchy a celkovo som cítila, že mi bielizeň nesedí tak, ako má. Kontaktovala som výrobcov bielizne, ktorých adresy som na klinike dostala, ale bohužiaľ mi nevyšli v ústrety.

Rozhodla som sa preto si bielizeň vyriešiť sama a skontaktovala som spoločnosť LIPOELASTIC a.s., ktorá je popredným výrobcom kompresnej bielizne. Táto spoločnosť sídli blízko môjho bydliska, a tak som sa rozhodla pre osobnú návštevu. Bola som nadšená. Musím i tu verejne pochváliť celkový prístup tejto spoločnosti. Panie mi ochotne poradili s výberom a bielizeň so mnou trpezlivo vyskúšali.

Odvtedy, čo som si zaobstarala lepšiu pooperačnú bielizeň, bola moja rekonvalescencia bez komplikácií.

Pooperačnú bielizeň som si obľúbila natoľko, že som ju nosila omnoho dlhšie, než mi odporúčal lekár. A dodnes ju využívam ako spodnú vrstvu oblečenia na lyže smile
Splnil zákrok Vaše očakávania? Aké boli výsledky? 

Liposukcia určite splnila moje očakávania. Okolie si zmenu hneď všimlo a chvála od známych mi vrátila moje stratené sebavedomie. Veľmi mi to pomohlo, nielen fyzicky, ale hlavne psychicky.

 

Čo by ste odporučili ženám, ktoré uvažujú o plastickom zákroku? 

Všetkým ženám, ktoré zákrok zvažujú, by som určite odporučila do toho ísť a nebáť sa. Ja osobne by som išla pokojne znovu. Pokiaľ Vám smútok z postavy až príliš zamestnáva hlavu, mali by ste to pre seba urobiť.

 

Žijeme len raz, a tak by to malo stáť za to.