Pozor! Máte správnou podprsenku po operaci?Pozor!
Máte správnu
podprsenku po operácii?

Kompresné pooperačné podprsenky LIPOELASTIC® prechádzajú už 16 rokov neustálou inováciou a sú rýdzo českým výrobkom. Sú odrazom skúseností tisícov pacientok a lekárov z celého sveta. Každý z komponentov na pooperačnej podprsenke má svoje odôvodnenie. Viete napríklad, prečo sú dôležité široké ramienka, predné zapínanie alebo vysoký výstrih? Prečítajte si 5 osobných tipov Aleny Hradilovej, Co-Founder a CEO spoločnosti LIPOELASTIC, ktorá je zároveň expacientkou po augmentácii prsníkov.

 


1. POOPERAČNÁ PODPRSENKA NEROVNÁ SA SPODNÁ BIELIZEŇ

Najskôr je potrebné si uvedomiť, že pooperačná podprsenka nie je to isté, čo spodná bielizeň. Je to špeciálna bandáž, ktorá slúži k fixácii implantátov a musí spĺňať kompresné vlastnosti.  Stretla som sa tiež s pacientkami, ktoré po operácii nosili športovú podprsenku, ktorá nie je vhodným riešením. Nie je totiž ani zďaleka prispôsobená tomu, aby chránila implantáty v prvých dňoch rekonvalescencie. Len so správnou kompresiou si môžete byť istá, že výsledok operácie bude po 12 týždňoch jej nosenia naozaj perfektný.

2. ŠIROKÉ RAMIENKA SÚ ZÁKLAD

Nezabúdajte, že po operácii budú Vaše prsia o 700 - 1000 g ťažšie. Aj preto je treba myslieť na drobnosti, ako sú vhodné ramienka. Predídete tak nepríjemnému zarezávaniu, otlakom a začervenaným miestam. Čas na krásnu sexy bielizeň ešte len príde!

3. S VÝSTRIHOM ALEBO BEZ?

Možno premýšľate o tom, či je lepšou variantou pooperačná podprsenka s výstrihom alebo bez neho. Ja radím, na výstrih si počkajte. A to preto, že pooperačná podprsenka musí v prvom rade správne fixovať celú plochu implantátov. Akýkoľvek výstrih ich môže deformovať alebo vytláčať.

4. ZAPÍNANIE VPREDU ALEBO VZADU?

Je dôležité si uvedomiť, že prvé dni po operácii pŕs bude Vaša pohyblivosť obmedzená a mimo iného Vám lekár odporučí vôbec nezdvíhať ruky. Pooperačná podprsenka by teda rozhodne mala mať zapínanie v prednej časti medzi košíčkami, čo je oblasť, na ktorú si bez problémov dosiahnete aj sama. Okrem toho sa podprsenka stane na niekoľko týždňov Vašim najlepším priateľom, a to aj v noci. Odporúčania lekárov je spať výhradne na chrbte, potom by Vám zapínanie na chrbte bolo skôr príťažou.

5. MATERIÁL JE DÔLĚŽITÝ

Nezabudnite, že Vaša pooperačná podprsenka sa dostane do kontaktu s operovanou časťou tela, teda čerstvou ranou. Dajte si preto záležať tiež pri výbere materiálu. Okrem pohodlia tiež sledujte, či sú produkty z testovaných materiálov. Takou garanciou sú produkty s certifikátom OEKO-TEX, ktorý vydáva akreditované nezávislé pracovisko v nemeckom Hohensteine. Ten Vám zaručí, že všetky materiály, ktoré boli použité na výrobu kompresnej bielizne, sú zdravotne vhodné a neobsahujú žiadne škodlivé látky.

Pozor! Máte správnu podprsenku po operácii?EXTRA TIP NA ZÁVER?

Keďže som sama zákrok podstúpila a môžem dobre vyhodnotiť, čo pre mňa bolo po augmentácii najdôležitejšou súčasťou pooperačnej starostlivosti, trúfam si tvrdiť, že to bola práve správna fixácia pŕs a komfort, ktorý mi podprsenky poskytovali. Aj preto všetkým svojim známym dávam osobné odporúčanie zaobstarať si pre túto fázu podprsenky aspoň dve. 12 týždňov je naozaj dlhá doba. A moje najobľúbenejšie? Bezšvová podprsenka s moldovanými košíčkami - PI špeciál a novinka roku PI ideál.

 


Ak si nebudete istá výberom správneho typu Vašej podprsenky či jej veľkosti, nebojte sa obrátiť na náš skúsený tím. Radi Vám poradíme telefonicky, na live chat alebo skrz sociálneho média.

Kompresné podprsenky LIPOELASTIC® môžete zakúpiť TUPozor! Máte správnu podprsenku po operácii?