Preventívna mastektómia s okamžitou
rekonštrukciou prsnými implantátmi


PREVENTÍVNA MASTEKTÓMIA S OKAMŽITOU REKONŠTRUKCIOU PRSNÝMI IMPLANTÁTMI

 

Rakovina prsníka je závažné ochorenie, ktoré trápi mnoho žien. Riziko jej vzniku sa zvyšuje, pokiaľ sa toto ochorenie niekedy objavilo v rodine. To sa týkalo aj pani Kristýny, ktorá v septembri tohto roka urobila dôležité rozhodnutie v svojom živote a nechala si preventívne oba prsníky odstrániť. Po zákroku nosila pooperačnú bielizeň LIPOELASTIC®, a tak sme sa jej opýtali, ako hodnotí pooperačnú podprsenku po mastektómii s okamžitou rekonštrukciou prsnými implantátmi.

Prečo ste sa rozhodli pre preventívnu mastektómiu (odstránenie prsníka)?

Mám preukázanú genetickú dispozíciu na rakovinu prsníka (tzn. 80% riziko rakoviny prsníka). I napriek dôslednému preventívnemu programu vnímam všetky vyšetrenia ako „čakanie“, až sa niečo objaví. Mám dve malé deti a teda povinnosť sa o nich starať. Preto som sa rozhodla podstúpiť preventívne odstránenie prsníkov a ich následnú rekonštrukciu pomocou prsných implantátov.

Ako dlho ste pooperačnú podprsenku nosili a koľko ste mali kusov?

K dispozícii som mala celkom 4 pooperačné podprsenky. Jednu z nich som dostala po zákroku v nemocnici, tá mi ale bohužiaľ svojím vyhotovením nevyhovovala.  Zaobstarala som si teda z vlastnej iniciatívy 3 pooperačné podprsenky od spoločnosti LIPOELASTIC. Najviac som si obľúbila podprsenku PI ideál, tá je z veľmi príjemného materiálu, zabezpečuje super kompresiu a pocit istoty po celý deň.

Ako by ste ohodnotili funkčnosť a komfort podprsenky LIPOELASTIC®? Ako ste sa v nej cítili?

Cítila som sa v nej veľmi dobre. Rozhodne ju hodnotím ako najlepšiu podprsenku zo všetkých mnou vyskúšaných. Môžem len odporučiť. Vyhovovalo mi, že všetky LIPOELASTIC® podprsenky sú hodne kompresné, takže som nemala strach, že sa mi implantáty niekam posunú (ani pri pohybe, ani v spánku). Zároveň sú podprsenky z príjemného materiálu, v ktorom mi bolo pohodlne po celý deň.