Rekonvalescencia môže byť veľmi nepríjemná.
Pozor na výber pooperačnej bielizne!
Po predchádzajúcich 2 pôrodoch moje poprsie razantne zmenilo svoj tvar, stalo sa tzv. vydojčené. Výber podprseniek a plaviek sa mi celkom dosť zúžil, pretože mi aj pri správnom výbere spodnej bielizne vypadávali oba prsníky. Hanbila som sa dokonca aj pred svojím manželom, i keď on bol spokojný ;) Do operácie ma nikto nenútil, bolo to moje rozhodnutie. Mala som podporu celej rodiny!

Pri rozhodovaní o tom, ktorého operatéra zvoliť, som dostala odporúčanie od mojej kamarátky, ktorá augmentáciu podstúpila pred niekoľkými rokmi.

Rozhodovala som sa pre augmentáciu už nejaký čas. Rozhodovanie trvalo niekoľko rokov. Myslím si, že také rozhodnutie potrebuje dozrieť, keďže je to na celý život - lepší život. Už mám 3 týždne od operácie. Zatiaľ mám dovolenku, ale už budúci týždeň nastupujem do zamestnania.

Samotnej operácie som sa veľmi bála, nie kvôli bolesti, ale či všetko prebehne hladko a všetko bude bez komplikácií. Čo sa naplnilo. Operácia trvala hodinu. Po prebudení z narkózy som sa cítila vyčerpaná, ale plná nadšenia. Bolesť bola veľmi intenzívna, síce mi pán doktor hovoril, nech sa na veľkú bolesť pripravím, ale na takú veľkú bolesť sa človek asi nemôže psychicky pripraviť. Musím dodať, že mám veľmi nízky prah bolesti a verím, že každý pooperačnú bolesť zvláda inak.

Po prepustení do domácej starostlivosti sa o mňa všetci starali. Pretože som nebola schopná nič urobiť. Bolel ma chrbát ale o to viac prsníky. Po operácii som dostala špeciálnu podprsenku, ktorá sa zarezávala do podpazušia, čo bolo veľmi nepríjemné, pretože som tam mala chrasty po drénoch. Materiál tejto podprsenky mi nevyhovoval, pretože som sa hodne potila a hlavne uprednostňujem bavlnu, na ktorú som bola zvyknutá už pred operáciou. Navyše dobre pije pot. Švíky (pozri fotografiu) lemujú celú podprsenku a prechádzajú tak aj cez dvorce a bradavky. Pretože oba prsníky boli opuchnuté a na akýkoľvek pohmat veľmi bolestivé, švík nepríjemný pocit len zhoršoval.


PÔVODNÁ PODPRSENKA

2019 rekon 01


Preto som neváhala a začala som sa obzerať po inej značke podprsenky, ktorá bude z bavlny a hlavne nebude mať švíky. Po všetkých tých kladných recenziách som ju našla v ponuke firmy LIPOELASTIC. Podprsenka, ktorá spĺňala všetky moje kritériá s názvom PI špeciál (pozri fotografiu). Na stránkach je prehľadná tabuľka veľkostí aj s popisným videom, ako a kde sa správne zmerať, aby podprsenka krásne sedela a nikde netlačila. V tejto podprsenke sa cítim veľmi dobre - nikde netlačí, neodiera, je príjemná na dotyk. Oceňujem aj 2 pomocné háčiky na zapínanie, než zapnem celú podprsenku zipsom ;)


LIPOELASTIC PI špeciál

2019 rekon 02


Ženám, ktoré sa rozhodujú, či augmentáciu podstúpiť odporúčam, aby si vybrali správneho operatéra, pretože to je podľa mňa základ. Dôležité je tiež dbať na komfort spodnej bielizne, pretože po operácii budete na pohodlie omnoho náchylnejší než v bežnom režimu.


Po rekonvalescencii

2019 rekon 04


 

Môj TIP do budúcna, keby som išla na augmentáciu znovu?
Je kopa vecí, ktoré by som urobila rovnako, keby som išla na augmentáciu znovu. Presvedčila som sa však, že pohodlná bielizeň po operácii výrazne ovplyvňuje psychické aj fyzické pohodlie. Možno by som si preto viac zistila, akú pooperačnú bielizeň budem mať po zákroku a lepšie by som sa na to pripravila už pred zákrokom.