Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
+421 948 992 100
(Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
  +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)

Na čo slúžia kompresívne podprsenky?

Pooperačné kompresívne podprsenky LIPOELASTIC® sú určené na použitie po plastickom zákroku, ako je augmentácia, redukcia, mamaplastika, rekonštrukcia prsníkov či mastopexia.


Prečo je voľba správnej pooperačnej podprsenky pre rekonvalescenciu dôležitá?

Po augmentácii nasleduje kompresívna terapia. Výber správnej kompresívnej podprsenky počas obdobia rekonvalescencie je veľmi dôležitý.

Športové podprsenky, ktoré sa voľne predávajú na trhu, nemajú dostatočnú kompresiu a nie sú preto vhodné ako pooperačná bielizeň. So správne zvolenou pooperačnou podprsenkou môžete predchádzať zdravotným komplikáciám vrátane asymetrie prsníkov.


Prečo by ste mali používať pooperačnú kompresívnu podprsenku?

Augmentácia – zväčšenie prsníkov je zákrok obľubovaný ženami po celom svete. Ide o najčastejší zákrok v obore plastickej a estetickej chirurgie. Mnoho žien však nie je informovaných o tom, že konečný výsledok nie je len v rukách plastického chirurga. Dôsledná pooperačná starostlivosť je pre výsledok tiež veľmi dôležitá. Na finálnom tvare vašich prsníkov sa podieľa aj správna fixácia implantátov.

Mnoho pacientiek nevie, že svoj nový dekolt nie je možné ukázať v plavkách alebo chodiť bez podprsenky bezprostredne po zákroku. Správne by pacientka mala 4 – 8 týždňov (v závislosti od odporúčaní operujúceho lekára) nosiť kompresívnu podprsenku a prsia tak v podprsenke fixovať 24 hodín, 7 dní v týždni. Kompresívne podprsenky sú vyrobené tak, aby implantáty fixovali do správnej polohy a pomáhali tak k dosiahnutiu čo najprirodzenejšieho výsledku.

Nepodceňujte dôležitosť výberu správnej kompresívnej podprsenky. Všetky podprsenky LIPOELASTIC® boli klinicky testované a splňujú prísne kritéria pre kompresívnu terapiu.

Čo zaisťuje kompresívna terapia?


Viete, na čo by ste mali myslieť pri výbere správnej pooperačnej podprsenky?

  1. Pooperačná podprsenka sa nerovná spodnej bielizni
  2. Široké ramienka sú základ
  3. Na výstrih si počkajte
  4. Predné zapínanie podprsenky
  5. Certifikácia materiálu
Prečítajte si tipy v tomto článku.

2 – 3 kusy podprseniek pre perfektný výsledok augmentácie

Pooperačná podprsenka sa nosí nepretržite 6 – 8 týždňov po zákroku. Z tohto dôvodu je vhodné zakúpiť 2 – 3 kusy kompresívnej bielizne, zaistíte si tak pocit pohodlia a čistoty počas celej rekonvalescencie.

Ihneď po augmentácii bývajú prsníky napuchnuté a otlačené. Opuch a bolesť však za niekoľko dní ustúpia. Na prvé týždne po zákroku sú vhodné podprsenky PI special, PI ideal, PI active, PI extra a PI super.

Približne tri týždne po operácii má pacientka konzultáciu u plastického chirurga. Je to obdobie, keď sú odstránené stehy. Počas tohto obdobia (4 – 8 týždeň po zákroku) môžete nosiť pooperačnú podprsenku PI unique.

PI unique je možné používať aj po ukončení pooperačnej starostlivosti. Ako?

NÁŠ TIP – Pooperačná podprsenka PI unique je obľúbená tiež na športové aktivity po ukončení rekonvalescencie. Stabilizuje implantáty pri cvičení a nové prsia udržiava počas športovania v bezpečí. PI unique je k dispozícii v ružovej a čierne farbe.

PI premium – vaša prvá sexy podprsenka po operácii prsníkov

Vedeli ste, že až 80 % pacientiek, ktoré podstúpili augmentáciu, narazili na problém pri výbere svojej prvej podprsenky po ukončení rekonvalescencie?

Predstavujeme vám luxusnú podprsenku PI premium – vašu prvú sexy podprsenku po operácii prsníkov v elegantnej čiernej farbe. Podprsenku je možné vďaka jej kompresii nosiť ihneď po ukončení odporúčaného obdobia rekonvalescencie.

PI premium je k dispozícii v luxusnom balení, ktoré urobí radosť každej žene.


Certifikáty kvality

OEKO-TEX

Garantuje absenciu škodlivých látok v našich výrobkoch, ktoré sú každoročne testované nemeckým skúšobným inštitútom HOHENSTEIN. Tento certifikát je zárukou kvality a bezpečnosti pre našich pacientov. Žiadne z našich podprseniek ani bandáží neobsahujú latex.

ISO 9001:2001

Výrobky LIPOELASTIC boli vyrobené v zariadení, ktorého systém riadenia kvality je certifikovaný v súlade s normou ISO 13485.

CE – Prehlásenie o zhode

Výrobky LIPOELASTIC® spĺňajú požiadavky zdravotníckej smernice 93/42/EEC v platnom znení.
Výrobky LIPOELASTIC® sú zaopatrené označením CE.


Typy zapínania

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně