Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
+421 948 992 100
(Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
  +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)

Ako na dokonalé krivky rýchlo a bezbolestne?Prečítajte si, čo radia slovenskí a českí plastickí chirurgovia!

Unikátna nová metóda liposukcie na báze vodného lúča je ideálny spôsob, ako zmeniť krivky svojho tela prirodzeným prúdením vody. Mať sexy telo nebolo nikdy jednoduchšie!

Prečítajte si rozhovor s poprednými slovenskými a českými plastickými chirurgami, ktorí na svojich klinikách vodnú liposukciu s prístrojom body-jet® vykonávajú.

 

V akom prípade odporúčate žene podstúpiť liposukciu?

MUDr. Juraj Payer

Ideálnou kandidátkou je pacientka s lokalizovaným tukovým prebytkom, teda ktorá nie je obézna a nečaká, že na základe liposukcie schudne, ale chce vyformovať svoju postavu a zároveň sa zbaviť nadbytočnej tukovej vrstvy v danej oblasti. Väčšinou sa jedná o oblasti, ktoré sú geneticky dané, teda pacientka sa nemôže zbaviť týchto tukových nadbytkov diétou ani žiadnym športom.

MUDr. Jiřina Šilhánková

Vhodná kandidátka na liposukciu by mala byť predovšetkým celkovo zdravá, to považujem za úplne zásadné. Pri určitých ochoreniach je lepšie o liposukcii vôbec neuvažovať. Ďalej si musí byť táto žena vedomá toho, čo jej liposukcia skutočne môže poskytnúť a mať realistické očakávania. Liposukciu totiž nemožno považovať prvoplánovo za metódu chudnutia, aj keď je tak niekedy verejnosťou vnímaná, ako skôr za metódu tvarovania tela, pri ktorej dochádza k redukcii tuku len na vybraných miestach. Obezitu je preto nutné riešiť inak. Keďže sa konečný výsledok zákroku plne prejaví až po niekoľkých mesiacoch, je nutné, aby žena dokázala byť aj trpezlivá.

Aké problémové partie si nechávajú ženy najčastejšie skrášliť?

MUDr. Juraj Payer

Typicky u žien riešime brucho, boky a stehná.

MUDr. Jiřina Šilhánková

Tými najčastejšie ošetrovanými partiami sú bezpochyby stehná, predovšetkým tie vonkajšie, kam sa ženám môže ukladať tuk už vo veľmi mladom veku. Rovnako často sú potom riešené zadok a bruško. Práve tieto miesta si vyslúžili nálepku „problematickej partie“. V trochu menšej miere sa vykonáva napríklad liposukcia podbradku, kolien, bokov...

A čo muži? Zverujú sa aj do rúk plastických chirurgov?

MUDr. Juraj Payer

Áno, na liposukciu sa pýtajú aj muži, aj keď v tomto prípade je počet ideálnych kandidátov menší. Dôvodom je rozloženie tuku v organizme. U mužov tvorí väčšinu tukových zásob mnohokrát vnútro brušný tuk (tuk rozložený okolo orgánov, nie v podkožnej vrstve). Týchto zásob ich chirurgicky bohužiaľ zbaviť nevieme, tam je potom potrebné sa viac orientovať na diétu a šport.

MUDr. Jiřina Šilhánková

Liposukcia a plastická chirurgia vôbec, sa stáva u mužov stále populárnejšou. Sú preč doby, keď muži vyhľadávali estetickú chirurgiu len v prípade najvyššej núdze a na kliniku sa vkrádali zadným vchodom, aby svojimi známymi neboli obvinení zo zženštilosti. Naopak, liposukcia dokáže pánom ich mužný vzhľad umocniť. Tu mám na mysli predovšetkým gynekomastiu, pri ktorej dochádza k zväčšeniu prsnej žľazy a liposukcia je vhodnou metódou, ako opäť získať mužnú hruď. Ďalšie zákroky, ktoré muži dnes už bežne podstupujú, sú vykonávané v oblasti brucha, bokov a stehien.

Na internete je nepreberné množstvo rôznych typov zákrokov, ako dosiahnuť ladné krivky. 
Aké sú najčastejšie metódy a typy zákrokov na Slovensku a v Českej republike?

MUDr. Juraj Payer

Existujú invazívne a neinvazívne zákroky na odstránenie tuku. Pokiaľ pacient vyhľadá plastického chirurga, paušálne hovoríme o invazívnych metódach, kde telo tvarujeme buď iba odsatím tuku (liposukcia), alebo na báze odstránenia prebytočnej kože (zákroky typu abdominoplastika, lift stehien, lift paží). Tieto zákroky je možné vzájomne kombinovať.

MUDr. Jiřina Šilhánková

Asi nie som ten správny človek, teda kompetentný, odpovedať na štatistiku a trendy. Napriek tomu, že vlastníme laser na laserovú invazívnu liposukciu, mám radšej vodnú liposukciu a neinvazívny laser. A z typov zákrokov na našej klinike vedie práve vodná liposukcia pomocou prístroja body-jet®. Najčastejšie vykonávame vodnú liposukciu brucha a bokov kombinovanú s lipograftingom (prenosom) vlastného tuku do pŕs. A tiež TightSculpting Fotona Dynamis SP, metóda neinvazívneho lasera, kedy pri 43oC dochádza k deštrukcii tukových buniek, najmä v oblasti krku a iných malých lokalít tela. Táto metóda vhodne dopĺňa liposukciu prístrojom body-jet®.

Čím sa líši klasická liposukcia od vodnej?

MUDr. Juraj Payer

Pri klasickej liposukcii odsávame tuk kanylou, ktorá je napojená iba na podtlak a všetky ťahy v podkoží vychádzajú iba z mechanickej sily a precíznosti ruky chirurga. V prípade vodnej liposukcie prístrojom body-jet® je tuk súčasne s odsávaním narušovaný vodným lúčom, čím dochádza k rovnomernejšiemu odsávaniu a zároveň sa minimalizuje mechanické porušenie podkožných štruktúr, ako sú cievy a nervy.

MUDr. Jiřina Šilhánková

Pri klasickej liposukcii sa do tukového tkaniva zavádza kanyla, ktorou operatér pohybuje, aby mechanicky narušil tukové vrstvy. Uvoľnený tuk sa pomocou podtlaku odsáva do špeciálnych nádob. Tento druh zákroku nie je príliš šetrný a v dnešnej dobe sa od neho upúšťa.

Vodná liposukcia funguje na báze úzkeho vodného lúča, ktorý prístroj body-jet® pod tlakom vháňa do tukového tkaniva a jemne od nej odlučuje tukové bunky. Tie sú vďaka dvojcestnej kanyle ihneď odsávané. Počas výkonu je použité oveľa menšie množstvo infiltračného roztoku v porovnaní s inými technikami. Sama som sa po skúsenostiach s rôznymi ďalšími metódami priklonila práve k tomuto efektívnemu a šetrnému spôsobu liposukcie.

 

Spomenuli ste liposukčný prístroj body-jet®. Aké sú jeho hlavné výhody? Prečo si Vás tento prístroj získal?

MUDr. Juraj Payer

Vzhľadom na vyššie uvedené je vodná liposukcia menej bolestivá a znižuje čas nutnej rekonvalescencie. Ako chirurg tiež vítam efektivitu v zmysle urýchlenia operácie. Pacient je tak napríklad kratší čas v narkóze, je skôr mobilizovateľný, čím sa znižuje riziko trombózy.

MUDr. Jiřina Šilhánková

Body-jet® som si obľúbila zo štyroch nasledujúcich dôvodov:

  • možnosť dosiahnutia veľmi dobrých výsledkov liposukcie pri zachovaní maximálnej miery šetrnosti ku klientovi
  • odsaté tukové bunky sú minimálne poškodené a je možné s nimi ďalej pracovať
  • menšia fyzická náročnosť pre chirurga
  • rýchla rekonvalescencia klienta

 

Zaujal Vás rozhovor s MUDr. Jurajom Payerom a MUDr. Jiřinou Šilhánkovou? Sledujte nás aj naďalej, chystáme pre vás ďalšie rozhovory.


Zaujala vás táto odpoveď?
Zdieľajte to so svojimi priateľmi

Produkty spomínané v tejto odpovedi:

VH Variant
VH Variant
VH Variant
Bestseller
Telová
Čierna

Bandáž – so zapínaním na háčiky a očká na oboch stranách, s odnímateľnými a nastaviteľnými ramienkami a hygienickým otvorom
 

Skladom, Dátum odoslania: 05.10.2023
50,90 42,42 € bez DPH
MTf smooth Comfort
MTf smooth Comfort
MTf smooth Comfort
FreeShipping
Telová
Čierna

Vesta – s dlhým rukávom a fixáciou na palcoch, predným zapínaním na zips, zakončenie širokou gumou v oblasti pása

Skladom, Dátum odoslania: 05.10.2023
102,90 85,75 € bez DPH
TB leggings
TB leggings
TB leggings
Telová
Čierna

Dlhé legíny bez zipsov, s vysokým pásom zakončeným gumou, bez hygienického otvoru

Skladom, Dátum odoslania: 05.10.2023
55,90 46,58 € bez DPH
Contact us
Tím LIPOELASTIC
Sme tu pre vás
Tel.: +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Opýtajte sa

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně