Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
+421 948 992 100
(Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
  +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)

O živote, kompresívnej bielizni a recepte na úspech s Alenou HradilovouMajiteľka a spoluzakladateľka značky LIPOELASTIC®, Alena Hradilová (@alenahradilova) https://www.instagram.com/alenahradilova/, vie, po čom ženy túžia. Nech už sa totiž vrhne do čohokoľvek, vychádza z vlastnej skúsenosti. Práve tak sa na svete objavila pooperačná kompresívna bielizeň v trendy strihu a čerstvo aj kompresívne legíny, ktoré pomáhajú predchádzať celulitíde, uľavujú od pocitu opuchnutých a ťažkých nôh a podporujú regeneráciu svalov. Čo je jej hnacím motorom a najväčšou inšpiráciou? Na čom si pri výrobe bielizne najviac zakladá? A prečo mať aspoň dva kusy pooperačnej bielizne? Nielen o tom sa dočítate v novom článku.

Čo je podľa Vás dnes ideál ženskej krásy?

Domnievam sa, že ideál ženskej krásy je pojem, ktorý sa nedá definovať. Ženská krása vychádza zvnútra a je to súbor rôznorodých vlastností, ktoré má každá z nás. Mohla by som  vlastne povedať, že ide o celkový pohľad na život a prístup k nemu – pozitívne myslenie, životní štýl, self-care. Ak už ide o telo alebo o dušu. Pri kráse nezáleží na proporciách, ale na tom, ako sa o seba žena celkovo stará a ako k sebe pristupuje.

Akú najlepšiu radu ste v starostlivosti o samu seba v živote dostali Vy?

Ja som „svoju“ radu do života nedostala. Ale pokiaľ by som mala nejakú dať, určite by som ženám poradila, aby nikdy nezabúdali samy na seba a neodsúvajú sa na druhú alebo tretiu koľaj. A to v žiadnej etape života. Myslite na to, že pre svoje deti ste vzorom Vy sama.

Svet plastickej a estetickej chirurgie je svojim spôsobom náplňou Vašej práce. Spoločnosť LIPOELASTIC® je totiž svetovým lídrom v oblasti kompresívnej pooperačnej starostlivosti. Kedy vznikla myšlienka na založenie tejto značky?

To je naozaj dlhý príbeh. Začína na prelome milénia, kedy sme s manželom vlastnili spoločnosť MAXIS, ktorá sa zaoberala kompresívnou terapiou v oblasti flebológie. Vždy som sledovala trendy a začala som si všímať, ako je v Spojených štátoch na vzostupe plastická chirurgia. Videla som v tom veľký potenciál a budúcnosť. Preto som začala uvažovať nad využitím svojich znalostí kompresívnej terapie práve v oblasti plasticko-estetickej chirurgie.

Čo je pre Vás v podnikaní najväčším hnacím motorom?

Vedomie toho, ako veľký má spoločnosť potenciál. Podnikanie nám rástlo doslova pred očami a ja som si uvedomovala, že značka LIPOELASTIC® môže mať medzinárodný presah. Takže toto bol, je a bude môj hnací motor. Dosiahnuť to, že brand LIPOELASTIC® sa stane celosvetovým lídrom v oblasti kompresívnej terapie.

Z malej prevádzky o 15-tich zamestnancoch ste sa vypracovali na popredného svetového výrobcu kompresívnej pooperačnej bielizne. Aký je Váš recept na úspech?

Tu mám jednoznačnú odpoveď. Dôslednosť. Pokiaľ ju Vy sami vyžadujete, musíte ju taktiež dodržiavať. Vzhľadom k tomu, že som súčasťou  marketingu, vždy som bola v kancelárii každý deň, rovnako ako môj tím. Som jeho každodennou súčasťou a riešime spoločne všetko – od maličkostí až po veľké veci. Je pro mňa dôležité byť v kontakte s ľuďmi, naše najlepšie myšlienky vznikajú pri osobných stretnutiach. Akokoľvek si uvedomujem a doceňujem on-line možnosti, stále si stojím za tým, že osobný kontakt je pre mňa prioritou.

Sama priznávate, že čo sa týka kvality výrobkov LIPOELASTIC®, ste nekompromisná. Na čo si v procese výroby zakladáte?

Nie je to len fráza, keď poviem, že v procese výroby si zakladáme naozaj na všetkých detailoch. Vzhľadom k povahe našich výrobkov (ide o zdravotnícke prostriedky) musí výroba spĺňať tie najprísnejšie normy. Osobne sa napríklad tiež podieľam na výbere materiálov. Tie používame výhradne z Európskej únie. Rada by som taktiež dodala, že každý kus bielizne prechádza starostlivou výstupnou kontrolou.

Snáď sa na mňa nebudete hnevať, ale nemôžem sa nespýtať. Mali ste šancu otestovať nejaké kompresívne výrobky LIPOELASTIC® i sama na sebe? Aký je Váš vzťah k plastickej a estetickej chirurgii?

Čo myslíte, testovala? (Smiech) Autenticky je to možné iba v prípade, že zákrok reálne podstúpite. Nikdy som netajila svoj pozitívny vzťah k plastickej chirurgii. Augmentáciu som podstúpila pred viac než 20 rokmi. V tej dobe to bolo ešte pomerne „tabu” téma. A pred pár rokmi som podstúpila reoperáciu. S implantátmi som nemala za celú tú dobu žiadne nepríjemnosti, ale rovnako, ako akýkoľvek iný výrobok, potrebujú aj oni po takej dobe vymeniť. Dôvodom je predovšetkým prevencia, nakoľko v tele dochádza k ich opotrebovaniu. Príjemným prekvapením pre mňa bol veľmi hladký priebeh operácie aj rekonvalescencie.

Znamená to, že ste testovali, ako presne by produkt mal vyzerať a čo by mal spĺňať, aby splnil požadovaný efekt?

Presne tak. Cieľom kompresívnej podprsenky je vytvoriť dostatočný tlak na prsia a zafixovať vložený implantát. Aj napriek tomu, že sa ženy chcú pochváliť novým dekoltom, v prvých týždňoch je veľmi dôležité si výstrih ešte odpustiť a dodržiavať pooperačnú starostlivosť 24/7. Pretože som si zákrokom sama prešla, snažila som sa navrhnúť pooperačné podprsenky, ktoré sú šik a zároveň plnia všetky požiadavky na funkčnosť.

Možno sa mýlim, ale mám pocit, že v minulosti bola kompresívna bielizeň skôr praktická a tak nejak aj antisexuálna. Keď si ale prezerám Vaše modely, ktorým mnohokrát nechýba ani čipka, musím priznať, že z nich cítim ženskosť. Je pre Vás pri samotnom nápade dôležité, aby sa vo Vašich produktoch ženy cítili zvodne?

To viete, že áno, práve preto som navrhla prvú sexy podprsenku pre ženy s prsnými implantátmi – PI premium. Návrh vychádzal z mojej vlastnej skúsenosti. Spomínam si, akým problémom pre mňa bol prechod z pooperačnej podprsenky k normálnej spodnej bielizni. PI premium spĺňa všetko, čo žena od podprsenky očakáva. Je sexy, pohodlná a vďaka kompresii stále fixuje prsné implantáty. Som na PI premium naozaj pyšná.

Keď som prvýkrát videla Vašu kompresívnu bielizeň, zaujalo ma, že etiketa je našitá z vonkajšej strany výrobku. Prečo tomu tak je?

Ste všímavá. Etiketu šijeme z vonkajšej strany z jednoduchého dôvodu – predchádzame možnému podráždeniu či nepríjemnému svrbeniu pokožky v tejto oblasti. Rekonvalescencia môže byť pre pacientov náročná, preto sa snažíme myslieť na každý detail, ktorý im túto dobu môže spríjemniť. Ich pohodlie je pre nás naozaj maximálnou prioritou.

Vzhľadom k Vašej profesii v oblasti plastickej a estetickej chirurgie určite sledujete vývoj trendov v tomto obore. Čo aktuálne hýbe svetom?

Najväčším trendom vo svete je momentálne prirodzenosť, ktorá sa prelína do všetkých oborov. Od plastickej až po estetickú chirurgiu. Rada by som zmienila i metódu fat transfer-u, kedy je pacientke z problémových oblastí (brucho, boky a pod.) odobraný tuk, ktorý je následne aplikovaný napríklad do prsníkov. Zväčšenie je tak maximálne prirodzené a vhodné aj pre ženy, ktoré nechcú silikónové implantáty.

Veľkým trendom, ktorý taktiež pozorujem, je liečba lipedému. Lipedém je porucha ukladania tuku v oblasti dolných alebo horných končatín, ktorá postihuje predovšetkým ženy. Zatiaľ bohužiaľ neexistuje účinná metóda k prevencii vzniku, čo ženám situáciu značne sťažuje. Riešením je liposukcia, vďaka ktorej je tuk, ktorý ženy nemôžu aj napriek všetkej snahe zhodiť, odsatý.

Čo by ste poradili ženám, ktoré sa na nejaký zákrok v obore estetickej medicíny chystajú? Na čo by sa mali pripraviť a s čím rozhodne počítať?

Ženy by určite nemali podceňovať správnu pooperačnú starostlivosť a čas potrebný na rekonvalescenciu. Ide o chirurgický zákrok, po ktorom telo vyžaduje kľud a pohodlie. Je dôležité si uvedomiť, že kompresívnu podprsenku je nevyhnutné nosiť 24 hodín denne, 7 dní v týždni, po celú dobu doporučenej pooperačnej starostlivosti. Tá obvykle trvá 6–8 týždňov, a to je takmer 1 400 hodín. Práve preto vždy hovorím, že iba jeden kus bielizne nestačí. Zakúpením ďalšieho kusu si žena zaistí stálu kompresiu a pocit bezpečia aj v čase, keď prvý kus schne či je v práčke.

Na trh uvádzate nové dámske kompresívne legíny. V čom je tento produkt unikátny?

Kde začať? Určite by som v prvom rade rada vyzdvihla schopnosť legín zmierňovať celulitídu a uľavovať od ťažkých a opuchnutých nôh. Pri športe napomáhajú regenerovať svaly. Zároveň sú univerzálnym kúskom, ktorý sa hodí ako na kávu s kamarátkou, na ihrisko s deťmi, tak aj na turistiku na hory.

Ako kompresívna terapia vlastne funguje?

Vďaka kompresii (tlaku), ktorú kompresívne legíny vyvíjajú, dochádza k podpore lymfatického systému. Pri jeho správnom fungovaní dochádza k lepšiemu odplavovaniu toxínov z tela, eliminuje sa zavodnenie, zmenšujú sa opuchy nôh a zmierňuje sa celulitída. Legíny sú skvelým parťákom taktiež pri športe. Vďaka svojim kompresívnym vlastnostiam podporujú krvný obeh a tým napomáhajú zlepšiť okysličenie tela a prekrvenie organizmu. Správne okysličenie podporuje rýchlejšie odbúravanie toxínov a kyseliny mliečnej, čo môže mať za následok menšiu svalovú únavu a rýchlejšiu regeneráciu svalov.

Predpokladám, že je to zbytočná otázka, ale mali ste šancu vyskúšať ich na vlastnej koži? Čo bola pri ich výrobe Vaša hlavná požiadavka?

Samozrejme. Legíny som navrhla podľa svojich požiadaviek, ktoré neboli skromné. Priala som si legíny, ktoré by mi pri športe poskytli dostatočnú kompresiu, zároveň ale boli štýlové a univerzálne. A ako väčšina žien, i ja sa snažím predchádzať celulitíde. Chcela som preto vyvinúť legíny, ktoré by podporili jej zmiernenie a zároveň uľavovali od ťažkých a opuchnutých nôh.

Ako dlho ste pracovali s tímom na ich realizácii a dizajne?

Od prvotnej myšlienky po hotové ACTIVE leggings to bol zhruba rok. Museli sme vybrať najlepší možný materiál, vykonať potrebné testy. Osobne som navrhla taktiež gumu v páse. Mojim cieľom bolo, aby farebne ladila k našim ďalším produktom a prípadne ďalším farebným variantom ACTIVE leggings.

Kedy najradšej nosíte kompresívne legíny Lipoelastic Vy?

Milujem ich pri cestovaní. Na dlhých letoch sa mi naozaj dobre osvedčili. Legíny sú mojim parťákom taktiež pri behu a ako podpora počas aktívneho života. Často behom relaxujem a preto viem, ako je kompresia pri športe dôležitá.

Aká bola spätná väzba od Vašich klientok, keď kompresívne legíny prvýkrát vyskúšali?

Myslím, že bola skvelá. Nedávno sme sa s kolegami smiali, že po prečítaní spätných väzieb našich zákazníčok môžeme povedať, že kto raz naše „activky“ oblečie, tak už ich nevyzlečie.

Ja viem, že je to ťažké povedať, ale keby ste si mali vybrať z portfólia LIPOELASTIC® len jeden jediný produkt, ktorý by to bol?

To je veľmi ťažká otázka. Myslím, že by som si vybrala ACTIVE leggings.

Máte nejaký nesplnený sen?

Nemôžem povedať, že by som mala nesplnený sen. Dosiahla som rovnováhu medzi rodinou, partnerom aj kariérnym životom. Mojim prianím je teraz cestovať – mám zoznam miest, na ktoré by som sa rada pozrela. Cestovanie je niečo, čo ma dobíja, čo ma motivuje a na čo sa teším. Často ma taktiež pri cestovaní, keď popustím uzdu myšlienkam, napadá mnoho nových nápadov.

Aké je Vaše životné motto?

Miluj svoj život a on Ti to vráti.

 

Rozhovor vznikol v spolupráci so spoločnosťou Ženy s.r.o.


Zaujala vás táto odpoveď?
Zdieľajte to so svojimi priateľmi

Produkty spomínané v tejto odpovedi:

PI premium
PI premium
PI premium
Bestseller
Čierna
Krémová

Luxusná podprsenka – elegantné čipkové spracovanie, bezšvové košíčky, so zadným zapínaním na háčiky a očká

Skladom, Dátum odoslania: 13.06.2023
69,90 58,25 € bez DPH
ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
Bestseller
Čierna
Tmavo modrá
Ružová

Zoštíhľujúce kompresívne legíny napomáhajúce proti zadržovaniu vody v tele, celulitíde a opuchom nôh

Skladom, Dátum odoslania: 13.06.2023
59,90 49,91 € bez DPH
Contact us
Tím LIPOELASTIC
Sme tu pre vás
Tel.: +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Opýtajte sa

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně