Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
  +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)

„Šla by som do toho znova!“, hovorí Katka (35) tri roky po absolvovaní fat transferu.Katarína je mladá maminka, ktorá pred 3 rokmi podstúpila liposukciu vodným lúčom a fat transfer. Po pôrode sa jej aj napriek všetkej snahe nepodarilo zhodiť prebytočné kilá a poprsie sa vplyvom kojenia tiež zmenilo. Katka mala pred zákrokom dve priania. Mať späť svoju predchádzajúcu postavu a pevné prsia ako pred pôrodom, avšak bez použitia prsných implantátov. Keď sme s Katkou robili prvý rozhovor, bola pár týždňov po ukončení rekonvalescencie. Nás ale zaujímalo aj to, ako sa na zákrok pozerá dnes, s odstupom času. 

Katka, vítam Ťa znova u nás v Lipoelastic-u a rovno Ti chcem veľmi poďakovať, že si sa rozhodla s nami zdieľať svoj pohľad na vodnú liposukciu a fat transfer aj teraz 3 roky po zákroku. 

Ahoj, to ja veľmi pekne ďakujem, že ste ma znova oslovili. Príde mi to ako včera, čo som podstúpila liposukciu vodným lúčom a následným zväčšením prsníkov vlastným tukom. A ono sú to už tri roky! Strašne to letí.

To v každom prípade! Môžem Ťa poprosiť, zhrnieš pre našich čitateľov dôvody, ktoré Ťa vtedy viedli k tomu zákrok podstúpiť?

Bolo to obdobie po pôrode mojej prvej dcéry a bohužiaľ napriek všetkým diétam a cvičeniu sa mi nedarilo vrátiť sa späť do formy, ktorú som mala predtým, než som otehotnela. Tak ako by to trápilo asi každú ženu, trápilo to aj mňa. Rovnako tak aj prsia dostali zabrať. Pri pohľade na staré fotky s plochým bruchom mi bolo dosť smutno a keď sa žiadne výsledky nedostavovali ani s zmenou životného štýlu, rozhodla som sa, že podstúpim liposukciu.

 A prečo si si vybrala zrovna vodnú liposukciu?

Predtým, než som sa vôbec objednala do Perfect Clinic, k pánovi doktorovi Kufovi, hľadala som si na webe informácie o rôznych metódach liposukcie. Tá na báze vodného lúča ma zaujala predovšetkým kvôli tomu, ako je šetrná. Tuk je vodným lúčom šetrne rozpustený a nie „agresívne „ rozbíjaný“ ako je to pri iných liposukčných metódach. To na mňa pôsobilo veľmi sympaticky. Predsa len, liposukcia je pre telo zásah a ja som chcela, aby bol čo najprirodzenejší a najšetrnejší.

 

 

Rozumiem. Prezradíš nám tiež, prečo padla Tvoja voľba na fat transfer, teda na prenos vlastného tuku do prsníkov, namiesto prsných implantátov?

Možnosť aplikácie vlastného tuku, v mojom prípade z brucha do prsníkov, je vykonávané práve vodnou liposukciou. To pre mňa bolo veľké plus- počas jedného zákroku som mohla vyriešiť ako liposukciu brucha, tak aj zväčšenie a dotvarovanie poprsia. Ako som sa už zmieňovala, vodný lúč tuk jemne rozpúšťa a nerozbíja. Práve vďaka tomu je možné tukové bunky zbierať do špeciálnej nádoby a ďalej ich potom aplikovať do požadovaných častí tela.

Zaujíma Vás, ako je tuk do prsníkov aplikovaný? Pozrite si video.

 

A teraz konečne hlavná otázka – ako sa na zákrok pozeráš dnes, o 3 roky neskôr? Šla by si do toho znova?

Jednoznačne! To, že som liposukciu a zväčšenie prsníkov vlastným tukom podstúpila, mi dodalo stratené sebavedomie. Stále si pamätám ten pocit, ktorý som mala po ukončení rekonvalescencie. Ploché bruško bolo späť a prsia boli znova ako pred pôrodom. Bolo to dokonalé a ja som so sebou bola zase spokojná na 100%. Takže áno, zákrok by som určite znovu podstúpila a určite by som dnes už tak dlho nerozmýšľala.

Keď sa obzrieš späť, aké by si dala tipy našim čitateľkám k pooperačnej starostlivosti a prvým dňom po zákroku?

Určite by som ženám, ktoré podstupujú akýkoľvek plasticko-chirurgický zákrok odporučila, nech si kúpia 2 kusy bielizne. A vlastne kľudne aj tri (smiech). Na kompresívnu bielizeň som si veľmi rýchlo zvykla. Osobne som mala po jej vyzlečení pocit, akoby ma zrazu „nič nedržalo.“ Preto som vždy ocenila, keď som mala druhý a tretí kus bielizne nachystaný na prezlečenie, zatiaľ čo som ten prvý prala. Objednala som si aj telový aj čierny variant, tak ma nosenie pooperačnej bielizne nijako neobmedzovalo ani v bežnom živote.  

Je ešte niečo, čo by si k zákroku, na základe svojich skúseností, dodala?  

Za mňa by som naozaj dodala len jedno – nie je sa čoho báť a pokiaľ Vám zákrok pomôže cítiť sa lepšie, neváhajte a bežte do toho!


Zaujala vás táto odpoveď?
Zdieľajte to so svojimi priateľmi

Produkty spomínané v tejto odpovedi:

VF Comfort
VF Comfort
VF Comfort
Bestseller
Telová
Čierna

Bandáž nad kolená – so zapínaním na zips na oboch stranách, s odnímateľnými a nastaviteľnými ramienkami a hygienickým otvorom 
 

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
82,90 69,08 € bez DPH
LIPOELASTIC gel
Bestseller

Silikónový gél s obsahom vitamínu E na redukciu a estetické zlepšenie jaziev

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
20,90 17,42 € bez DPH
PI filling
PI filling
PI filling
Čierna

Podprsenka – po transfere tuku, s košíčkami z jemnej sieťoviny, zadným zapínaním na háčiky a očká

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
54,90 45,75 € bez DPH
Contact us
Tím LIPOELASTIC
Sme tu pre vás
Tel.: +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Opýtajte sa

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně