Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
  +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)

Dokonalé krivky? MUDr. Ivan Žikla vie, ako na to.Plastická chirurgia už dávno nie je téma, o ktorej sa nehovorí. Naopak, v dnešnej hektickej dobe sa čoraz viac žien pre zlepšenie svojej postavy zverí do rúk plastického chirurga. A pretože je plavková sezóna, spýtali sme sa známeho slovenského plastického chirurga, ako sa dá dosiahnuť krásna postava ľahko a bezbolestne! A pozor! Krásne do plaviek nechcú byť iba ženy. 

Aké sú metódy liposukcie a ktorú preferujete?

Na trhu máme možnosti neinvazivných a invazivných, čiže chirurgických liposukcií. Tie chirurgické sú založené na rovnakom princípe a to je tuk “rozpustiť” a odsať. Rozdiel medzi nimi je v druhu energie, ktorý sa použije na uvoľnenie tuku. A podľa toho ich aj môžeme rozdeliť na laserovú, ultrazvukovú a vodou asistovanú. Mal som možnosť vyskúšať všetky tri typy ale preferujem tú vodou asistovanú.

Spomenuli ste vodnú liposukciu. V čom táto metóda spočíva a aké sú jej výhody pre pacientku?

Princípom tejto metódy je vstrekovanie vodného lúča do tukového tkaniva, ktoré chceme odsať. Tento lúč šetrne oddeľuje tukové bunky od okolia a umožňuje ich ľahké odsatie. A keďže tieto dve metódy - vstrekovanie a odsávanie fungujú naraz, umožňuje tento spôsob použitie omnoho menšieho objemu tumescenčného roztoku (“vody”) počas liposukcie, čo je pre pacientov bezpečnejšie. Vodný lúč je zmes vody a liekov, ktoré zabezpečujú minimálnu bolesť a minimálnu straty krvi počas a po zákroku. Keďže ľudské telo obsahuje 60 - 70 % vody, je táto technika odsávania tuku najprirodzenejšia.

Aké partie si najčastejšie nechávajú ženy odsať?

No úplne najčastejšie to je brucho. Potom nasleduje vnútorná strana stehien a vnútorná strana kolien.

Dá sa odsatý tuk ďalej použiť? Využívajú toho pacientky?

Áno dá. To je práve tá výhoda vodnej liposukcie. Pretože bunky, ktoré transplantujeme nie sú poškodené ani laserom ani ultrazvukom, ale “plávajú vo vode”. Samozrejme musíme zabezpečiť adekvátny podtlak a priemer liposukčnej kanyly, vhodnú aplikačnú kanylu, atď., jednoducho povedané technické vybavenie, aby tých buniek prežilo čo najviac.

Pacientky sa ale toho boja. Majú strach z neúspechu operácie, ktorý pramení z informácii z minulosti. Vo svete majú tieto zákroky lipofillingu vzrastajúci charakter, pretože je to spôsob ako využiť svoj vlastný tuk na dosiahnutie plnšieho dekoltu a väčších pŕs, okrúhlejšieho zadku a väčšieho objemu v tvári. Asi musí dozrieť čas, kým sa táto vlna dostane aj k nám. Momentálne ak má pacientka záujem o lipofilling, tak väčšinou žije v zahraničí.

Aká doba je potrebná na rekonvalescenciu? Kedy sa žena bude môcť pochváliť svojimi novými krivkami?

Rekonvalescencia závisí od rozsahu liposukcie. Ak odsávam tuk iba pre potreby lipofillingu, sú to 4 týždne. Ak ide o rozsiahlu liposukciu potom je to 6 týždňov.

Ženy sa novými krivkami chvália už na prvej kontrole po týždni :), ale vtedy sú tkanivá ešte mierne opuchuté s modrinkami. A výsledný a stabilný efekt je cca po 3 mesiacoch od zákroku.

Aké sú Vaše odporúčania, aby bol výsledok zákroku dokonalý?

V prvom rade to je správna indikácia a realistické očakávania pacienta. V neposlednom rade to je dodržiavanie pooperačných odporúčaní a nosenie špeciálnej kompresívnej bielizne.

 

Pozrite si, ako funguje metóda vodnej liposukcie

 


Zaujala vás táto odpoveď?
Zdieľajte to so svojimi priateľmi

Produkty spomínané v tejto odpovedi:

VH
VH
VH
Bestseller
Telová
Čierna

Bandáž – bez zapínania, s elastickou gumou pod prsníkmi a hygienickým otvorom
 

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
32,90 27,42 € bez DPH
TB leggings
TB leggings
TB leggings
Telová
Čierna

Dlhé legíny bez zipsov, s vysokým pásom zakončeným gumou, bez hygienického otvoru

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
55,90 46,58 € bez DPH
LIPOELASTIC gel
Bestseller

Silikónový gél s obsahom vitamínu E na redukciu a estetické zlepšenie jaziev

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
20,90 17,42 € bez DPH
ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
ACTIVE leggings
Bestseller
Čierna
Tmavo modrá
Ružová

Zoštíhľujúce kompresívne legíny napomáhajúce proti zadržovaniu vody v tele, celulitíde a opuchom nôh

Skladom, Dátum odoslania: 03.04.2023
59,90 49,91 € bez DPH
Contact us
Tím LIPOELASTIC
Sme tu pre vás
Tel.: +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Opýtajte sa

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně