Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
+421 948 992 100
(Po - Pia, 8:00 - 15:00)
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
  +421 948 992 100 (Po - Pia, 8:00 - 15:00)

Ako sa starať o jazvy?

lipoheal

Silikónový
LIPOELASTIC gel

Unikátny silikónový LIPOELASTIC gel prináša veľmi účinnú metódu liečby jaziev.

Liečba silikónom normalizuje tvorbu kolagénu, čo má za následok jemnejšiu a hladšiu jazvu. Silikón je úplne netoxický, bezpečný a ľahko aplikovateľný na citlivú aj na detskú pokožku. Gél na hojenie jaziev na báze silikónu je najlepšou voľbou na ošetrenie čerstvých i starých jaziev.

Prostriedok na hojenie jaziev LIPOLEASTIC gel je účinnou metódou liečby aj na hypertrofické a keloidné jazvy.

LIPOELASTIC gel je unikátny, pretože:

 • Po aplikácii rýchlo zasychá
 • Je obohatený o vitamín E, ktorý pomáha pokožku regenerovať
 • Svojím zložením patrí do vysoko biokompatibilnej generácie silikónov
 • Je určený na redukciu a estetické zlepšenie jaziev po chirurgických zákrokoch alebo popáleninách
 • Znižuje začervenanie a svrbenie jaziev, predchádza abnormálnemu hojeniu rán a vzniku keloidných a hypertrofických jaziev
 • Je účinný na nové aj na staré zjazvené tkanivo
 • Vytvára na pokožke jemný a matný ochranný film
 • Účinnosť silikónu v géloch na jazvy je klinicky dokázaná

Kedy je po operácii ten správny čas, začať sa o jazvu starať?

Jazvy môžu v priebehu niekoľkých mesiacov meniť svoj tvar i veľkosť, preto je vhodné začať so starostlivosťou čo najskôr. Viete, že 100 % silikón predstavuje jedinečnú a účinnú metódu liečby jaziev?

Ako sa máme o jazvy správne starať?

 • produkty starostlivosti o jazvy aplikujte na čistú a suchú jazvu, nepoužívajte ich na otvorené a mokvajúce rany
 • jazvu náplasťou alebo gélom úplne prekryte
 • každých 8 – 12 hodín si náplasť opatrne odlepte, jazvu aj náplasť omyte teplou vodou a jemným mydlom, nechajte uschnúť a potom znovu aplikujte
 • pre perfektný výsledok používajte produkty pravidelne a dlhodobo
 • odporúčaný čas používania je minimálne 1 mesiac

Silikónové náplasti LIPOELASTIC sheets

Aby sme svojim zákazníkom poskytli komplexný balíček produktov starostlivosti po plastických operáciách, zaradili sme do nášho portfólia samolepiace silikónové náplasti LIPOELASTIC sheets, ktoré sú určené na liečbu nových i starých jaziev. Po priložení náplasti na jazvu sa minimalizuje pohyb kože, náplasť udržuje prirodzenú vlhkosť pokožky, čím jazvu hydratuje a zlepšuje jej schopnosť regenerácie. Silikónové náplasti je možné upravovať zastrihnutím podľa veľkosti jazvy.

Ošetrenie jaziev po operácii prsníkov

Špeciálne tvarované silikónové náplasti sú vhodné po augmentácii, redukcii, rekonštrukcii či mastopexii. Náplasti sa používajú na hojenie jaziev v oblasti pŕs a hrudníka.

Ošetrenie jaziev po operácii brucha a po pôrode

Špeciálne tvarované silikónové náplasti je možné používať po plastických zákrokoch, ako je napríklad abominoplastika. Náplasti môžete využiť aj na jazvy po cisárskom reze a ďalších chirurgických a plastických zákrokoch v oblasti brucha.

Eliminujte vznik jaziev s produktami na báze silikónu

Koža je dôležitým orgánom tela. Pri jej poranení a následnej regenerácii dochádza k tvorbe jaziev. Každý chirurgický zákrok, porezanie, odrenina alebo popálenina môže mať za následok vznik jazvy. Tá je síce prirodzenou súčasťou procesu hojenia kože, jej konečnú viditeľnosť však môžete sami výrazne ovplyvniť. Aby bola jazva minimálne viditeľná, je potrebné sa o ňu dôsledne starať čo najskôr po jej vzniku. Je klinicky dokázané, že produkty na báze 100 % silikónu sú riešením, ako minimalizovať viditeľnosť jazvy.

Podporte správne hojenie jaziev po operácii

Neodmysliteľnou súčasťou rekonvalescencie po akomkoľvek plastickom zákroku by mala byť aj dôkladná starostlivosť o pooperačnú jazvu. Keď sa o jazvu začnete zavčasu starať, podporíte tým jej správne hojenie a môžete tak predísť jej nepeknému vzhľadu.

Pri nových jazvách je potrebné začať produkt používať na zacelenú ranu, asi tak tri dni po odstránení stehov.

Produkty na báze silikónu je odporúčané používať po facelifte, po operáciách štítnej žľazy, laparoskopii, abdominoplastike, pôrode cisárskym rezom, augmentácii, liposukcii a iných estetických zákrokoch. Silikónové produkty je možné používať aj na jazvy po tetovaní, piercingu a po popáleninách.

Keloidné a hypetrofické jazvy - poznáte rozdiel?

Keloidné a hypertrofické jazvy sú silné a zvýšené, môžu svrbieť a bolieť. Často vynikajú tmavšou farbou vzhľadom k okolitej zdravej pokožke. Vznikajú poranením alebo dôsledkom chirurgického zákroku.

Silikón – moderný spôsob hojenia jaziev

Aby sa jazvy správne hojili, potrebujú ideálne prostredie, t. j. vhodnú rovnováhu vlhkosti a maximálny prísun kyslíku. Silikón úplne prekryje miesto hojenia a ranu tak chráni a zároveň poskytuje dostatočnú hydratáciu a prísun kyslíka.

Aj keď je rana úplne prekrytá, silikón umožňuje rane dýchať a prebytočnú vlhkosť naopak uvoľňuje. Správne hydratovaná a okysličená pokožka umožňuje okolitému zdravému tkanivu lepšie prelínanie s jazveným tkanivom. Jazva má potom prirodzenejšiu farbu, je jemnejšia a celkovo hladšia. Používanie výrobkov podľa návodu môže výrazne znížiť viditeľnosť jaziev.

Liečba silikónom je možná v rôznych podobách (náplasti a gély).

Váš email byl úspěšně přihlášen

Váš email už existuje

Při komunikaci nastala chyba, zkuste prosím přihlášení později

Váš email nebyl zadán korektně